Firma Art Artur Grodziński powstała 9 września 2003 roku. Jednak geneza firmy to spółka Domart, która została założona w 1998 roku. Praca w firmie Domart pozwoliła mi nabrać doświadczenia w projektowaniu i wykonawstwie, ale przede wszystkim nawiązałem współpracę z wieloma firmami i osobami, która trwa do dzisiejszego dnia. Po obronie pracy dyplomowej w 2003 roku mając na koncie kilkuletnie doświadczenie na rynku oraz kontakty w branży projektowo – budowlanej podjąłem decyzję o założeniu własnej działalności.

W tym czasie siedzibą firmy art stało się biuro przy ul. Paderewskiego 6 w budynku firmy Drew – Gips. W 2003 r. zakupiłem budynek przy ul. Grottgera 26 w Tarnowie, który stał się docelową siedzibą firmy. Na fali zleceń i zapotrzebowania na projekty i aranżacje została zawiązana spółka Pro–Art. Ta współpraca zaowocowała ekspozycją przy ul. Krakowskiej 107. Tłem wszystkich działań projektowych był remont budynku na ulicy Grottgera zakładający przystosowanie obiektu do potrzeb biura, ekspozycji i mieszkania. Poprzez doświadczenie i pracę na rynku szybko udało nam się uzyskać zadowalającą liczbę zleceń co pozwoliło na systematyczne powiększanie się biura projektowego oraz liczne remonty i nowe inwestycje. Przez okres 10 lat w biurze firmy Art ponad 30 osób miało możliwość sprawdzić swoje umiejętności i nabrać doświadczenia w pracy projektowej. Wszystkie zlecenia i realizację tylko utwierdzały mnie w przekonaniu, iż założenie biura projektowego było właściwą decyzją. Na przełomie roku 2005 / 2006 udało się przenieść biuro do nowej siedziby firmy mieszczącej się do chwili obecnej w kamienicy przy ulicy Grottgera 26. Potencjał kamienicy skłonił mnie do zrezygnowania z ekspozycji przy ulicy Krakowskiej. Przez lata remont jest dziełem ludzi blisko związanych z firmą Art, osobą która wniosła duży wkład w remont kamienicy był Pan Krzysiu, który swoim spokojem pracowitością zapisał się w historii kamienicy i firmy.

Każda realizacja odciska piętno na kamienicy w postaci pozyskania nowych materiałów, próbek z danych realizacji. Dom i ekspozycja, które obrastają tym co tworzymy i realizujemy na przestrzeni tych wszystkich lat nabiera patyny czasu.

Artur Grodziński